Artiklid

ANIJA MÕIS

Aadress: Anija küla, Anija vald, Harjumaa
Telefon: +372 555 34368
Veebileht: http://www.anijamois.ee
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Anija mõis asub Jägala-Kehra-Kose maantee ääres Anija külas. Mõisakompleksi kuuluvad kolm hoonet – mõisa peahoone ehk härrastemaja, ait ja teenijatemaja.Mõisast on esimesi kirjalikke teateid 1482. aastast. Hoonet on erinevatel aegadel korduvalt ümber ehitatud. Oma praeguse ilme sai mõisa häärber XIX sajandi algul. Anija mõis on üldkompositsioonilt üks ilusamaid ja väljapaistvamaid mõisahooneid Eestis. Mõisa park on unikaalne võõrpuuliikide rohkuse poolest ja on võetud loodus- ja muinsuskaitse alla.

Mõis on koht, kus ümberkaudsed inimesed saavad koos käia ja ühiselt tegutseda.

Hoone on avatud vaatamiseks kõikidele soovijatele.

Külalistele on pakkuda:

Peoruumid 60 inimesele
Teemapeod, pulmad, sünnipäevad nii suurtele kui väikestele

Mõisapark
Peahoone taga asub põnev liigirikas park, mis on imeline paik jalutuskäiguks ning piknikupidamiseks

Ateljeepood
Ateljeepoodi peab kunstnik Eve Tiidolepp. Poest leiab rikkaliku valiku meie kandi käsitööliste meistriteoseid.

Margiti käsitöötuba
Käsitöötoas saab imetleda ja kaasa osta kauneid käsitöövaipu ning kudumeid. Alati abivalmis ja külalislahke perenaine jagab huvilistele oma teadmisi ja nõuandeid.

Anija külaraamatukogu
Väike, hubane raamatukogu on koduks nii uuele kui vanemale kirjandusele, mis mõeldud igale eale. Siit saab laenutada oma lemmikraamatu ning nautida seda mõisapargis linnulaulu saatel!

Kodulootuba
Kodulootoa uhkus ja au on eesti-aegne reljeefne gloobus, kuid kogukonna liikmed on kõigile vaatamiseks toonud veel palju muid huvitavaid esemeid.

Seminariruum 20 inimesele
Vastrenoveeritud ja kõige vajalikuga sisustatud seminariruum on hea koht, kus veeta töökas päev. Loovusele annavad lisalaengu ajalooline miljöö ja sõbralik keskkond.

Mõis on koduks ka MTÜ Koostöökojale, kes pakub karjääri- ja noorteinfo teenuseid, õppenõustamist ning vabahariduslikke koolitusi.

Lisaks eelmainitule tegutseb siin Anija naisansambel, toimuvad käsitöö töötoad ja pilatese treeningud. Korraldatakse väiksemaid kontserte, konverentse, seminare ja koolitusi.