Artiklid

TALLINNA MUSTPEADE MAJA

Aadress: Pikk tn 26, Tallinn, Harjumaa
Telefon: +372 5919 1414 
Veebileht: http://www.filharmoonia.ee/mustpeademaja
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lubage meelde tuletada, et läbi aastasadade on kaupmeeste vennaskonna ajalooline kodu - Tallinna Mustpeade Maja - olnud oma aja moodsamaid paiku, mis sobib elegantse vastuvõtu, piduliku õhtusöögi, piduõhtu, kontserdi-konverentsi-koolituspäeva korraldamiseks. Oleme rohkem kui 500 aastaga settinud kogemustele lisanud kaasaegsed lahendused keset väärikat ja ajaloohõngu täis vanalinna.

Mustpeade Maja Tallinna vanalinna südames on lihtne üles leida. Meie keskaegsete müüride vahel on hea keskenduda ja süveneda, igapäevamelust eemale astuda. Samas on meil olemas moodsaks eluks vajalik – nii heli- kui ka konverentsitehnika, õhtusöögiks vajalik valgustus, saame ehitada erinevaid lavasid. Meil on nii Estonia kui ka uus Steinway kontsertklaver.

Mustpeade Majas on läbi aastate sööke-jooke pakkunud enamik suurtest Tallinnas tegutsevatest catering-firmadest. Nad tunnevad maja võimalusi ja meie oskame neid soovitada. Valiku teeb ürituse korraldaja oma maitse, soovide ja vajaduse järgi.

Mustpeade Maja sobib imeliselt ka Eesti külalistele tervitus- ja tutvustusürituste tarvis, sest oleme just ajaloo tuiksoonel ja teljel, kust on hea edasi kulgeda ja siduda oma käik linnaekskursiooniga.

Mustpeade Majas mahub korraldama suuri ja väiksema seltskonnaga üritusi. Kõige rohkem oleme korraga võõrustanud 550 külalist – siis olid kasutusel kõik kolm saali ning sai nende vahel liikuda. Võib rentida kas mõne saalidest või ka terve maja. Saalide mahutavus sõltub veidi ka laudade paigutusest ja näiteks sellest, kas on vaja üles seada lava esinejatele.

Mustpeade Maja haldab Tallinna Filharmoonia – meie töötajad on oma ala professionaalid, kes oma põhjaliku oskusteabe ja kogemustega saavad toetada erinevate kultuuri- ja esindusürituste korraldamisel.

Palun küsige pakkumist:
Lilian Sarapuu, Mustpeade Maja kliendiürituste projektijuht
Kontakt: 59191 414, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mustpeade Maja saalid

Valge saal (suur saal) on Tallinna üks vanemaid saale, mis rajati just nimelt meelelahutuslike sündmuste tarvis, aastail 1531.–1532. See on üks esimesi renessanss-stiilis ruume Baltimaades. Eriline on seegi, et Pika tänava poolt sisenedes on saal esimesel, Pühavaimu tänava-poolsetest akendest välja vaadates aga kolmandal korrusel. Saali juurde kuulub kolm salongi, mis on läbikäidavad ning teineteisest ustega eraldatud.

Valge saal (300 m2 , lisaks salongid 130 m2) mahutab:

          260 inimest kontserdile (all 220, rõdul 40 istekohta)

          200 inimest pidulikule õhtusöögile (10 inimest lauas)

          400 inimest püstijala-vastuvõtule

Olavi saal on Mustpeade Maja vanim, kõige pidulikum ning Tallinna üks parima akustikaga kammersaale. Ajaloost on teada, et samas kohas tegutses Oleviste Gild juba 1369. aastal. Olavi saali sisearhitektuur pärineb 15. sajandi algusest, selle interjööri peetakse Tallinna kõrggooti arhitektuuri meistriteoseks.

Olavi saali (200 m2) mahub:

          100 inimest kontserdile

          180 inimest püstijala-vastuvõtule

          90 inimest Rootsi lauaga vastuvõtule

Vennaste saal oli Mustpeade Maja üks esindusruume. Omaaegsest toredusest annavad ilmekalt aimu suursugused uksed ja talalagi. Selles saalis oli seintel Mustpeade maalikogu väärtuslikum osa.

Vennaste saal (134 m2) mahutab:

          100 inimest kontserdile

          120 inimest koolitusele

          150 inimest püstijala vastuvõtule

Vennaste toa (Vanemate toa) sisekujunduse tegi 1908. aastal arhitekt Wilhelm Neumann. Tollasest uhkest sisustusest annab aimu vennaskonna hõbedakogu hoidmiseks seina müüritud kogukas terasseif ning hilisemate ümberehituste käigus sisseehitatud kamin.

Vennaste tuba (58 m2) mahutab:

          50 inimest kontserdile

          20 inimest pidulikule õhtusöögile

Keldrisaal avati kõigepealt 1922. aastal restoranina, saali sisekujunduse tegi arhitekt Ernst Kühnert. Ruumi ilmestavad keskaegsed võlvid, mis toetuvad kahele nelinurksele piilarile. 2011. sügisel sai keldrisaal uue näo. Keldrikorrusele pääseb ka Pühavaimu tänavalt, läbi keskaegse käigu ja sisehoovi, mis juba iseenesest loob ajaloolise atmosfääri. Ruumi saab rentida koos lava ja helitehnikaga, aga ka ilma inventarita.

Keldrisaal (175m2) on klubiliku asetusega ning mahutab 95 inimest (20 lauda, 75 tooli, 10 diivanit).

Renessansist mõjutatud arhitektuuriga sisehoov on ehitatud aastatel 1531–1532. Sisehoov asub Mustpeade Maja keldrikorrusel ning seda ilmestavad kaks võimast kaart, mis toestavad selle kohal asuvat Valget saali. Eri tasapindadel trepid ja kaared meenutavad pigem keskaegse Itaalia kui Tallinna kaupmehe elamu hoovi. Erakordselt põnev miljöö loob erilise õhkkonna – selles hoovis on antud kontserte ja teatrietendusi, peetud kohvipause ja pidulikke õhtusööke. Kohapeal on olemas keskaegses stiilis mööbel.

Sisehoov (77 m2) mahutab:

          40 inimest kontserdile

          40 inimest püstijala vastuvõtule

          30 inimest Rootsi lauaga vastuvõtule

Kaminatuba ehk „Väike kelder“ avati esmakordselt 1908. aastal. Keset väikest võlvitud ruumi on suur nelinurkne piilar, mis on kaetud tumedaks peitsitud puitpaneelidega. Ühes seinas on juugend-vormides kahhelahi-kamin, mis on kaunistatud pihlakamarjakobarate motiividega.

Kaminatuba (47m2) mahutab 20–30 inimest.

Mustpeade Maja: www.mustpeademaja.ee